Mivel két táborban vettem részt, gyakorlatilag egyfolytában, egyszerre számolok be róla.
Július 28-án harmadszor vettem részt a békási bejáró táborban. A tábor az idén ünnepelte 10. fennállását. A program a résztvevők bemutatkozásával ill. az általuk készitett művek bemutatásával kezdödött.
Zsuzsi ezt a képet csinálta (a virágokat kézzel applikálta rá) A többi művet nem fényképeztem, de azok is szépek voltak.
Két csoportban voltak a foglalkozások és a keddi nap volt a szünnap. Különben ez egy bejárós tábor volt, azaz reggel 9-re mentünk ki és maximun este 6-ig maradhattunk.
Elsőnek testedzésnek is megfelelő nemezelést végeztünk Márta nénivel, azaz selyem alapra nemezeltünk gyapjút igy egy szép sálat kaptunk.
Ezek az összehajtogatott sálak. Nagyon szép szinek sikerültek és karizmaink is megerösödtek!
Ez után már csak a selyemmel való varrást azaz a szabálytalan libák varrását tanultuk meg. Ezt sokan csak elkezdték, a technikát megtanulták, de készre kevesen varrták. (akinek otthon is volt varrógépe és tudott varrni.)
Itt a barna párnánál látszik a szép tűzés. Ez a nagy munka a libák elkészitése után.
Editkével a modern képek készitését tanultuk, Ebben a kompoziciók kialakitását tanultuk és a különféle technikákat kipróbáltuk.
A kész képek alapján mindenki elgondolkodott és végül a terveket beszéltük meg, amelyeket mindenkinek otthon kell elkésziteni.
Ezután Irénkével kétfjat neszesszert tanultunk, igen látványosak csak a kédervarró talp és ziipzár felvarró talp hiánya okozott néha gondot. Érdekes és könnyű technikát sajátitottunk el, amihez a pontosság a legfontosabb. Ezt szinte mindenki megcsinálta, ezért a csoportos összeállitást mutatom.
Kétfajta neszit varrtunk, az egyik egy "hagyományos" a másik kétrekeszes.
Margitkával táskát varrtunk, de hogy ne legyen olyan hagyományos, nyomdáztuk az anyagot és szőttük a diszitést.
Ez a minta táska, de a sajátjaink (aki ezt a fazont csinálta) hasonló lett. Szinte mindenki megcsinálta és sokat tanultunk.
Ezen a kis kereten gyakoroltuk az ives szővést, amiből a táska disze lett.
Következő nap Melindával készitettünk egy ananászos teritőt gyorstechnikával. Ez nagy odafigyelést igéynelt, ezért nem mindenki tudta készre csinálni a blokkokat.
Ez az egyik négy blokkból összeállitott teritő.
Csütörtökön délután volt a táborzárás, ahol egy tortával ünnepelték a résztvevők a 10. alkalmat, hogy itt lehettek.
Ezt a tortát ették a tábort zárók és remélik, hogy jövőre is eljönnek! Ime a zárókép.
Többen hiányoznak, volt akinek korábban el kellett mennie (nekem is!) Jó volt, köszönet a szervezőknek!
Másnap elindultunk Kecskemétre, kicsit körbejárva az épületet, mig az épitkezéstől megtaláltuk a bejáratot, igy a bemutatkozásról lekéstem. A kecskeméti Piarista Rendház Kollégiumában volt a szállás, a rendezvény. Ezt a rendezvényt a Céh rendezte céh tagjainak, ezzel hagyományt teremtve a jövőre nézve hasonló rendezvényeknek. Ez egy ott alvós tábor volt, ahol az étkezést is ott helyszinen kaptuk. Munkával kezdtük, majd vacsora után az ebédlőben Ildi tartott előadást a modern quilt-ről, és a jelenlegi irányzatokról. Mivel ez elsősorban fehér vagy szürke alapra készül, nem mindegy milyen szinek kerülnek rá. Kis anyagcsomagokat kaphattunk, ahol össze volt válogatva az a szinkompozició, amit érdemes felhasználni. Ez nagy segitség volt, mivel nem biztos, hogy mindenki ilyen szinösszeállitást választott volna. Megtudtuk, hogy milyen fontos szerep jut a hátlapnak és a tűzésnek. Amilyen egyszerünek tünt az egész, bizony van vele munka és sokat kell gondolkodni.
Ez Ildi munkája, ami egyszerünek tünik, de a szinválasztás és a pontos tűzés teszik iget tetszetőssé.
Ez egy másik modern munka, amin szintén igen gazdag a tűzés.
Itt a falon láthatók azok a "kunyhó" minták, amiket készitettünk.
Évi a bargello blokk készitését tanitotta, amit többen elkészitettek.
Ezt a mintát igen sokféleképpen lehet variálni és a blokkok aránylag nagymérete miatt gyorsan lehet varrni.
Rita a "stencil" módszert tanitotta, kicsit elvontan modern molának mondanám, gyorsan lehetett csinálni igy hamar lehetett sikerélményhez jutni.
Ez két fajtája az emlitett technikának, még hátra van az egész tűzése.
Ez fa, de magát a quiltet még tűzni kell és szegni.
A neszesszer varrás ugyanaz volt, mint Békásmegyeren. Itt Irénke segit a kéder mellé szépen felvarrni a zippzárat. Az asztalon az általa készitett neszik mintának.
Gyorsan eltelt az idő és vasárnap 14 óra körül mindenki szedelödzködött és hazament, de előtte akik még ott voltak, csináltak egy csoportképet. Köszönet a szervezőknek, jó munka volt!
A képeket részben én készitettem, részben kaptam, ill. a Facebook-ról vettem.
A saját részvételemről, ill. a táborokról általában a véleményemet egy újabb bejegyzésben teszem meg.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
5 megjegyzés:
Szia, én is voltam Kecskeméten,ha gondolod néz be hozzám :http://www.rozsamuhelye-2010.blogspot.hu/
Rózsa
Kedvet kaptam, hogy újra járjak táborba! Szép és tartalmas dolgok készültek.
szia!!nagyon szép takarók és neszeszerek!!irigykedek hogy ilyen szépeket csinálsz!:)
Ha ezt mind készre csinálod, egy évre van munkád!
Hát nem akarom mindet készre csinálni, csak amihez kedvem lesz.
Megjegyzés küldése