A MFC másodszor rendezte meg Kecskeméten az "Alkotó tábort" amelyen én is részt vettem. Tegnap érkeztem vissza, a nagy meleg miatt kissé fáradtan. A tábor helyszine a Piarista rendház volt, azaz ott aludtunk és ott voltak a foglalkozások. Két csoportban dolgoztunk, péntek délutántól vasárnap délig négy foglalkozáson vettünk részt. Én minden tábor előtt úgy vagyok, hogy na ez engem nem érdkel és különben is, aztán mikor megjövök, a sok élménytől zsong a fejem és nagyon örülök, hogy ott voltam. Sok újat lehet tanulni és sok ismerössel beszélgetni, természetesen foltvarrásról.
Ez a kép az elutazás előtt készült, előtérben egy neszesszer, az egyik szorgalmas táborozó készre varrta.
Röviden leirnám mit tanultunk a négy foglalkozáson. Képeket sajnos nemigen készitettem, inkább csak hangulatképeket.
Elöször Kosztelnik Editke mutatta be az art quilt-jeit és a kapott anyagokból javasolta hogy mi is készitsünk ilyet. Elöször nehéznek tünt, aztán megjött az ihlet és szebbnél szebb művek születtek.
Ez Editke műve volt, ezt néztük és hallgattuk a magyarázatot, majd mindenkiben megfogalmazódott mit is készítsen.
Természetesen a két csoport tagjai egy idő után kíváncsiak voltak és ide oda járkáltak. Nagyon ügyesen szinte mindenki szép munkát csinált.
A következő nap reggelén Szilágyi Zsuzsa (SziZsu) jött hozzánk, hogy a "levegő applikációt" tanitsa meg, amit Barbara Olson amerikai foltvarró könyvéből tanult és művészi fokra fejlesztett.
A háta mögött látszik egy nagy virágos falikép. Kaptunk csomagolópapírt, amin fel volt rajzolva az a minta amit meg kell varrnunk és egy speciális papírt valamint egy speciális ragasztót. Elmondva bonyolultnak tűnt, de mikor elkezdtük csinálni akkor derült ki, hogy nem olyan ördöngös. Így megjött a sikerélményünk, persze az időnk nem volt elegendő, hogy az egészet megcsináljuk, de egy kisebb részt mindenki elkészített.
Ez volt a varrószoba az ablak felöl, itt mindeki szorgalmasan varr, jegyzetel, vagy figyel.
Itt az ajtóhoz közel ülők dolgoznak. Sajnos a helyek szűkösek voltak, de valahogy megoldottuk. Inkább a nagy meleg volt zavaró. Persze az sem mindenkinek, hiszen a falak hűvösek voltak.
Szombat délután Váradi Gyöngyi tartott előadást és mutatta meg az angol papírra varrás technikáját és trükkjeit. Elmesélte ő hogy kezdett neki a foltvarrásnak és miért szerette meg ezt a technikát. Azt hiszem mindenki ismeri a fák virágok csodálatos ábráit és sokan varrtak is belőle (a céhes könyvecskén és a tagsági lapon is ezek az ábrák vannak!) Több kiszabott és sablonnal ellátott minta közül választhattunk. Kaptunk egy kis méhviaszt is a cérna erősítésére. A varrogatás közben (ez egy másik teremben volt, ahol körbe tudtunk ülni) beszélgettünk többen elmondták, miért lettek foltvarrók. Olyan családias hangulat alakult ki, ami mindenkinél vagy egy virágot vagy egy fát eredményezett. Mutatott Gyöngyi olyan virágokat amelyek nem a legszebbek voltak (gyűjti ezeket) és elmagyarázta miért nem jó, felhívta a figyelmet a színválasztásra és az öltések nagyságára. Sajnálom, hogy nem csináltam fényképeket. Nekem a kézzel varrás a kedvencem ezért különösen örültem a foglalkozásnak. Gyöngyitől sok mindent lehet tanulni és gondolom erre a többiek is ráéreztek.
Vasárnap délelőtt Szirén tartott foglalkozást egy nesszeszer (kéderrel) megvarrásáról. Mivel tudtuk, hogy nem lesz sok időnk, ezért szombat este megkaptuk az egységcsomagokat, elmagyarázta hogyan steppeljük le az anyagokat és másnap ezzel kezdtük.
Sok újabb trükköt mutatott be és mindenkinek elmagyarázta részletesen az éppen soron következő munkamenetet. Aki megcsinálta a kész neszesszert és otthon gyorsan csinál még egyet, az biztos profi lesz benne. Szirén nagyon szigorúan megkövetelte a pontosságot a bejelöléseket és mindenki a maga kárán jött rá, hogy mennyire igaza van. Dolgozni csak pontosan lehet.
Végül a folyosón talált Heti gondolatot fényképeztem le
Jó volt és azt hiszem mindenki elégedett volt! Jövőre Veletek ugyanitt!
Koszorú filcből
8 órája
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése